BeFirst
ОСВІТНІЙ ПРОСТІР
<span style="font-weight: bold; text-decoration: underline;">Варшавський Університет</span>
Варшавський Університет
Про університет
Варшавський Університет ( польск. Uniwersytet Warszawski, лат. Universitas Varsoviensis) - найбільший державний навчальний заклад у Польщі, був заснований як Королівський університет Варшави 19 листопада 1816 року, а відкрився він 14 травня 1818 року. Спочатку було засновано п'ять факультетів — права, медицини, філософії, теології, природничих наук і образотворчого мистецтва. Під час військових дій університет було сильно пошкоджено, а під час змін влади його декілька разів закривали. У 1945 році його було повністю відновлено.
Наразі університет має у своїй структурі 20 факультетів, серез них пропонує більше 20 англомовних програм та викладання іноземними мовами в рамках 2000 польськомовних програм.
У Варшавському університеті навчається більше 40 тисяч студентів і в ньому працює більше 7 тисяч співробітників. Навчальний заклад співпрацює із 800 іноземними організаціями, сто з яких є міжнародними.
Варшавський університет займає 184 будівлі, серед них 3 навчальних кампуси, що знаходяться в різних частинах міста, а також 6 сучасних і комфортних для життя студентів гуртожитків.
Поза основним навчальним процесом студенти мають доступ у 200 наукових гуртків, власний театр, студентський хор, Академічний Спортивний Союз, а також альпіністський клуб.
Рейтинги
У рейтингу польських НЗ Perspektywy Варшавський університет лідирує серед усіх ВНЗ, входить до ТОП 500 університетів світу за рейтингом Academic Ranking of World Universities 2018, а також займає перше місце у Webometrics в рейтингу університетів Польщі 2018 року
У Webometrics університет займає першу сходинку рейтингу серед університетів Польщі (2018). Входить до ТОП 500 університетів світу за версією рейтингу Academic Ranking of World Universities 2018, а у рейтингу Emerging Economies University Rankings 2018 займає 87 місце.
У 2020 році зайняв престижне 2 місце серед усіх державних ВНЗ Польщі, поступившись Ягеллонському університету в Кракові. Ці два університети окупували перших дві сходинки і вже багато років передають пальму першості один одному, не підпускаючи більше нікого)
Відомі випускники
Серед відомих випускників Варшавського Університету - 5 нобелівських лауреатів, таких як:
  • Генрік Сенкевич - премія з літератури, 1905 року
  • Менахім Бегін - премія миру, 1978 року
  • Чеслав Мілош - премія з літератури, 1980 року
  • Юзеф Ротблат - премія миру, 1995 року
  • Леонід Гурвич - премія з економіки, 2007 року
Цікаво знати
Нижче наведено список відомих українців, пов'язаних з Варшавським університетом:
  • Микола Костинюк — палеоботанік, геолог — у 1960 - 1962 роках працював деканом факультету геології.
  • Феодосій Косьмич Горб-Ромашкевич — правознавець та економіст, викладач університету в 1896—1907 р.р.
  • Казимир Пшемиський  — дослідник Волині, археолог, репресований.
  • Павло Іванович Ковалевський  — український психіатр і судовий психопатолог, у 1895—1897роках був ректором університету
  • Григорій Ісакович Лур'є — революціонер, історик

UW Бакалаврат.pdf

НАПРЯМКИ, СПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ

Перейти

UW Магістратура.pdf

НАПРЯМКИ, СПЕЦІАЬНОСТІ ТА ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ

Перейти

Uniwersytet Warszawski - więcej niż studia

Обработка видео...

© 2014-2021 ОП "BeFirst"
Всі права захищені. Використання матеріалів даного сайту можливе тільки з дозволу правовласників з посиланням на джерело