<span style="font-weight: bold;" class="">БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ ПІСЛЯ 9-ГО КЛАСУ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ</span>
БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ ПІСЛЯ 9-ГО КЛАСУ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ
ПРОПОЗИЦІЯ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В ПОЛЬЩІ­­
Ліцей – 4 роки навчання. Всі загальноосвітні предмети викладаються польською мовою, після чого здається МАТУРА (аналог нашого ЗНО). Вступ в ліцей в Польщі для українців можливий лише по завершенню 9 класів, але до виповнення повних 18 років. Випускник отримує закінчену середню освіту та може вступати у вищі навчальні заклади Польщі.
Технікум - 5 років навчання. Учні отримують повну загальну середню освіту, а також теоретичні знання та практичні навички за конкретною спеціальністю. По завершенню навчання випускники багатьох технікумів можуть працювати за отриманою спеціальністю не тільки у Польщі, а й у інших країнах Європи. А ті, хто бажає продовжити навчання можуть, як і ліцеїсти здати МАТУРУ (аналог ЗНО в Україні) і вступати у вищі навчальні заклади Польщі. Вступ в технікум в Польщі для українців можливий лише по завершенню 9 класів, але до виповнення повних 18 років.
Важливо! В ліцеях учні не отримують спеціальність і по завершенню випускники не можуть іти працювати, а продовжують навчання у ВНЗ.
ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ
  • Ліцей – у державних ліцеях навчання безкоштовне, у приватних – платне, вартість залежить від школи.
  • Технікум – всі технікуми Польщі є державними. Освіта повністю безкоштовна.
ОПЛАТИ ЩОМІСЯЧНІ (ліцей,технікум)
  • Проживання – від 70 до 150 злотих  на місяць
  • Харчування – від 15 до 25 злотих на день (від 150 до 450  злотих/місяць)
  • Страхування  медичне – 50 злотих/місяць
ОПЛАТИ ОДНОРАЗОВІ (ліцей,технікум)

  • Підручники – 200-400 злотих/рік
  • Батьківський комітет – від 50 до 100 злотих/рік
  • Шкільне страхування – 50 злотих/рік
ОПІКА
Для того, щоб неповнолітні учні могли знаходитись в Польщі самостійно, без батьків, батькам необхідно оформити нотаріально завірену довіреність на юридичного опікуна, тобто особу, що має право підпису та представлення інтересів дитини в офіційних установах. Також, такий опікун відівідує батьківські збори та, в разі необхідності, супроводжує неповнолітнього підопічного до лікаря, а також є на зв'язку з батьками учня.
Увага! Послуги опікуна платні і оплачуються  щорічно.

© 2014-2020